çizgi film karakterlerinin hikayeleri


Aslında bir bakıma her biri bir ihtiyacı ve mesajı vermek amacıyla tasarlanmıştı.

çizgi film karakterlerinin hikayeleri 2

Kimisi bir öngörü üzerine hazırlandı, kimisi ise seriyi devam ettiren bir kurtarıcı oldu. Ne amaçla çizilmiş olurlarsa olsun her biri çok sevildi ve en çok izlenen çizgi karakterler arasına girmeyi başardı.

1. Duffy Duck

çizgi film karakterlerinin hikayeleri 3
1930’lu yılların sonunda Mickey Mouse ve Temel Reis gibi geleneksel sade karakterlerin yerini alması amacıyla tasarlanmış karakterler diziliminin ilki olarak ortaya çıkmıştır. Bugs Bunny karakterinin en yakın dostu ve en büyük düşmanı olarak resmedilmiştir.

 

2. Mickie Mouse

çizgi film karakterlerinin hikayeleri 4
Walt Disney ve Ub Iwerks, Mickey Mouse’un bir önceki yıldızları tarafından 1928 yılında tasarlanmıştır. Tasarlanma amacı Oswald the Lucky Rabbit’ın yerine oynamasıdır. Karakter bugün dünyanın en çok kazanan çizgi karakteridir.

3. Minnie Mouse

çizgi film karakterlerinin hikayeleri 5
Çizilen Mickey Mouse karakterinin hikayeler içerisinde yalnız kalışı çizerler Walt Disney ve Ub Iwerks’i bu karakteri çizmeye itmişti. Fakat öncesinde hemşire ve dansçı olmak üzere birkaç farklı karakter resmedildi. Oswald’a özel ve kararlılığı olan bu karakterler içerisinden sonunda Minnie’ye karar kılındı.

4. Tom ve Jerry

çizgi film karakterlerinin hikayeleri 6
William Hanna ve Joseph Barbera tarafından ilk olarak tüm toplumlarda yer alan kedi – fare çatışmasını bir filme alma düşüncesiyle tasarlanmıştır. Acaba tutar mı düşüncesinin ardından gelen Akademi adaylığından sonra ise ikilinin ismi açılan bir yarışma ile değiştirilmiş ve diğer filmleri gelmeye başlamıştır.

5. Jetgiller

çizgi film karakterlerinin hikayeleri 7
Uzay çağında yaşayan bir aileyi resmeden bu çizgi filmin çizilmesinin amacı, çağdaş Amerikan kültürünün ve yaşam stilinin başka bir zamana uyarlanmış hâlini izleyiciye göstermekti. Benzeri konu Taş Devrinde de farklı bir zaman dilimi üzerinden yansıtılmıştır.

6. Coyote

çizgi film karakterlerinin hikayeleri 8
Coyote karakteri, Bugs Bunny‘nin bir antagonisti olması amacıyla tasarlanmıştır.
Antagonist: Karşı karakter anlamı taşımaktadır. İlerleyen bölümler ile birlikte Road Runner karakteriyle ayrı bir ikiliyi oluşturmuşlardır.

İlgili Yazılar


Nosy Fox
2.469 Kez Okundu
24 Ekim 2019 - 17:54