Örümcek ile Sinek Masalı


Örümcek ile Sinek Masalı 1

Uzun zaman önce, bir hanımefendi sineğe âşık olan bir örümcek vardı. Birkaç kez Bay Örümcek, Bayan Sineğe gitti ve ona olan sevgisini ilan etti. Ancak reddedildi ve zavallı Bay Örümcek, Bayan Sineğin bir gün fikrini değiştireceğini umarak sabırla bekledi. Bir gün, Bay Örümcek, Bayan Sineğin evinin önünden geçerken, onun romantik bir şarkıyı sevdiğini gördü. Şarkının kendisine hitap ettiğini düşünen Bay Örümcek, aşka boğuldu.

Artık duygularını saklayamazdı ve ona tekrar teklif etti. Bayan Sinek bu sefer çok sinirlendi. “Bu aptal örümcek buna nasıl cesaret edebilir? Sürekli reddediyorum ama hâlâ onu sevmediğimi anlamıyor mu?” düşündü. “Bu örümceğe bir ders vermeliyim” diye düşündü. Bu yüzden Bay Örümceğin evinin önünde beklemesini istedi. Sonra evinin kapılarını ve pencerelerini kapattı ve bir su kaynatmaya başladı. Bir süre sonra, su yeterince kaynatıldığında kapıyı açtı ve onu içeri çağırdı.

Bay örümcek evine girer girmez, Bayan Sinek kaynar suyu onun üzerine döktü. Zavallı Bay Örümcek, acıyla atladı ve sekiz bacağının onu taşıyabileceği kadar hızlı bir şekilde evin dışına kaçtı. “Dönene kadar bekle” diye haykırdı Bay Örümcek, “Sevgimi reddettin, şimdi nefretimi tadacaksın. Ben ve benim soyumdan gelenler sizden öcünü alacaktır. Size hiç bir zaman huzur vermeyeceğiz.”

Ve sözüne göre, Bay Örümcek gördüğü her yerde Bayan Sinek’i kovaladı. O günden itibaren, bütün kalbiyle uçmaktan nefret etmeye başladı ve soyundan gelenlerin hâlâ bu geleneğini sürdürdüğü görülür.

İlgili Yazılar


Nosy Fox
776 Kez Okundu
21 Aralık 2019 - 15:29