Rabia ALABAY – Kişisel İllüstrasyon Sergisi, 1-12 Haziran 2022

Rabia ALABAY

Yazarlarımızdan İllüstratör Rabia ALABAY, yıllardır çizdiği dijital illüstrasyonlarını kişisel sergisinde bir araya getiriyor. Sergide, 2016 yılından itibaren günümüze kadar ki sürede ürettiği illüstrasyonlardan bazıları yer alacak.

Pedagojik formasyon eğitimi almış olan sanatçı, daha çok resimli çocuk kitabı alanında dijital illüstrasyonlar üretiyor. Bu illüstrasyonları, değişen ve gelişen teknoloji çağında farklı elektronik cihazlar kullanarak geliştiriyor. Çeşitli konuları illüstrasyonlarında işleyen sanatçı, kişisel illüstrasyon sergisinde, genellikle karakter tasarımlarına yer veriyor. Karakter tasarımlarının yanı sıra, resimli çocuk kitabı tasarımı ve betimleyici illüstrasyonlarda sanatçının sergisinde yer alan başlıca çalışmalardan.

Rabia ALABAY’ın Kişisel İllüstrasyon Sergisinin davetiyelerini burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Rabia ALABAY’ın Kısa Özgeçmişi şu şekildedir:

RABİA ALABAY Kimdir?

İllüstratör Rabia ALABAY 1991 yılında Kayseri’de doğdu. Gazi üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden bölüm birincisi ve fakülte üçüncüsü olarak mezun oldu. Gazi üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı. Gazi üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Yeni medya Anasanat dalında Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamlayan sanatçı, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Medya Tasarımı Anasanat dalında Sanatta Yeterlik eğitimine (tez aşamasında) devam etmektedir.

Eğitimlerinde resimli çocuk kitapları üzerine çalışmalar yapan sanatçının, alanında yayınlanmış birçok makalesinin yanı sıra Tübitak Yayınları tarafından yayınlanmış Sevimli Bıdık isimli resimli çocuk kitabı bulunmaktadır. Sanatçı, alanında halen aktif olarak tasarımlar ve illüstrasyonlar üretmekle birlikte alanında yenilikçi çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

Sanatçının hazırladığı “Love Unites Us” isimli illüstrasyon çalışması, “What Unites Us? / Bizi Ne Birleştirir? ” Temalı “3. International Design Exhibition” sergisinde 100 tasarımcı ve 118 tasarım arasında sergilenmeye layık görülmüştür. Online olarak yapılan sergiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Rabia ALABAY – Kişisel İllüstrasyon Sergisi, 1-12 Haziran 2022 1

Rabia ALABAY Kişisel İllüstrasyon Sergisine Ulaşım

Alışveriş Sepeti

close
error: