Robin Hood


Robin Hood 1

Uzun zaman önce, İngiltere’de Sherwood ormanında Robin Hood yaşıyordu. Bir çocuk olarak Robin bir kaç soyguncu tarafından aldatılmıştı ve o zamanda beri o zenginleri soyar ve fakirlere verirdi. Nottingham Şehiri, Robin Hood’un ele geçirilmesi için birçok ödül vermişti, ama hiç kimse onu yakalayamadı. Robin Hood’un ona hizmet eden birkaç adamı vardı; Onu liderleri yapmışlardı. Onlar muhabir olarak davranırlar ve Robin Hood’un sadık dostlarıydılar; Şerif’in onu yakalayacak yeni bir planı olduğunda Robin Hood’u uyarırlardı.

Zenginler, Sherwood Ormanı’ndan geçmekten korkuyorlardı çünkü Robin Hood’un saldırı yapacağını biliyorlardı. Robin Hood’u yakalamak için Kraldan yardım istendi. Kral, Robin Hood’un yakalanmasına yardım etmek için adamlarından herhangi birini göndermeyi reddetti. Sonunda Şerif bir plan düşündü. “Nottingham’da en iyi atıcıyı seçmek için bir yarışma yapalım. Robin Hood böyle bir yarışmaya karşı koyamaz. O geldiğinde, o zaman nöbetçilerim onu ​​yakalarlar.” Hepsi kabul etti. Şimdi, Robin Hood mükemmel bir atıcıydı ve Robin Hood kesinlikle en iyi olduğunu kanıtlamak için herhangi bir yarışmaya katılmaya dayanamazdı.

Robin Hood’un sadık adamları onu çok şaşırttı. “Robin, bu yarışma sizi tuzağa düşürmek için tutuluyor” dedi. “Ama Robin Hood dinlemek istemiyordu. Yani, ertesi gün yarışma için tüm düzenlemeler yapıldı. Kalabalıkların hepsi oturdu ve on yarışmacı vardı. Şerif gardiyanlardan birine döndü ve fısıldayarak sordu, “Robin geldi mi?” “Hayır, majesteleri, Robin’in kırmızı saçları var. Yarışmacıların hiçbiri kırmızı saçlı değil.” Şerif, “Korkmuş olmalı” dedi.

Yarışma başladı. Yeşil kıyafetlerle de katılan ve erkek olan Şerif’in adamı olan William, on turdan sonra birincilik ödülü için altın bir ok oldu. Son okunmanın zamanı geldi; Bu turun galibi Nottingham’da en iyi atıcı olarak ilan edilecekti. William ilk nişan aldı ve vurdu; merkeze çok yakındı. Şerif alkışladı. “İyi atış, William” dedi. O yeşilin adamıydı; okunu bıraktı. Kalabalık histerik bir şekilde tezahürat etti. Ve bir flaş içinde yeşil adam, Şerif’in oturduğu ve her iki tarafında sıkıştığı sandalyeye doğru uçan iki ok daha bıraktı. Şerif hayrete düşmüştü.
Yeşil adam, Robin Hood’dan başkası değildi. Şerif iyileşmeden önce, siyah peruğunu çıkardı, yere attı, duvara atlayarak atına atladı ve gitti. “Onu alın, sizi aptallar. Bu Robin Hood,” çaresiz şerif bağırdı, ama çok geç oldu. Robin Hood tekrar kaçmıştı.

 

İlgili Yazılar


Nosy Fox
696 Kez Okundu
19 Aralık 2019 - 21:43